10 דגמי שעוני הרולקס הפופולריים והנמכרים ביותר בעולם

10 דגמי שעוני הרולקס הפופולריים והנמכרים ביותר בעולם

רולקס הוא מותג שעוני יוקרה בעל שם עולמי עם מגוון דגמים הפונים לטעמים וסגנונות רבים ושונים. בכתבה זו פרי עיטו של אריה גולדין נסקור את דגמי שעוני הרולקס הפופולריים והנמכרים ביותר בעולם.

Rolex Datejust
Rolex Datejust

אחד השעונים הוותיקים והאיקוניים ביותר בקולקציית רולקס הוא ה-Datejust. הוא הציג את מנגנון לוח השנה הראשון המשתנה אוטומטית, וקבע לנצח את הסטנדרט כיצד תפקוד תאריכים בשעון אמור לתפקד.

Rolex Submariner
Rolex Submariner

1. רולקס סאבמרינר  – Rolex Submariner

נקודת ציון בין שעוני הצוללנים, הסאבמרינר נשאר קלאסי. המסגרת הניתנת לסיבוב שלו וצמיד ה-Oyster בעל הקישור המוצק שלו מבטיחים שהוא עמיד במים עד 300 מטרים. בשנים האחרונות, הציגה רולקס מספר ערכות צבעים לשעוני הסאבמרינר שלהם. אלה כוללים הפניות מפלדה 904L כמו דגמי 16610 ו-14060, כמו גם אסמכתאות זהב 18k, כגון 16613 ו-116610.

Rolex Yacht-Master
Rolex Yacht-Master

2. רולקס יאכטה-מאסטר Rolex Yacht-Master

ה-Yacht-Master הינו מרכיב עיקרי בקו שעוני הספורט של רולקס, זמין במגוון מתכות וגדלים של מארז. הוא כולל גם מגוון סגנונות צמיד וחומרי מסגרת. Rolex Yacht-Master הוא שעון חזק שנבנה להחזיק מעמד זמן רב במיוחד, והוא אחד השעונים הפופולריים והנמכרים ביותר בעולם. התכונות העיקריות שלו מתבטאות בפונקציות ובתמחור.

Rolex Daytona
Rolex Daytona

3. רולקס דייטונה Rolex Daytona

Rolex Daytona הוא שעון יד כרונוגרף שנועד לענות על הצרכים של נהגי מרוצים. הוא כולל פונקציית כרונוגרף וסולם טכימטר על הלוח כך שניתן להשתמש בו למדידת מהירות. ה-Cosmograph Daytona מיוצרת על ידי רולקס מאז 1963 בשלושה דורות נפרדים. לכל אחד מהם סגנון ושפה עיצובית ייחודיים. האבולוציה העדינה אך היציבה הזו עוזרת לשעון לשמור על המוניטין שלו כשעון בעל מורשת נצחית.

Rolex Explorer
Rolex Explorer

4. רולקס אקספלורר Rolex Explorer

רולקס אקספלורר הוצג בשנת 1953 והוא אחד משעוני הספורט הוותיקים של המותג שעדיין בייצור. זהו שעון רב תכליתי שנועד לענות על הצרכים של מטפסי הרים והרפתקנים אחרים. האקספלורר כולל חוגה שחורה עם פריסת ספרות ערביות 3-6-9 ומארז בגודל 39 מ"מ.

5. רולקס דיי-דייט Rolex Day-Date

ה-Rolex Day-Date הוא שעון יוקרתי המשדר עוצמה ותחכום. פופולארי במיוחד בקרב נשיאים, מנהיגים, פוליטיקאים  ואנשי חזון העונדים אותו יותר מכל שעון אחר. ה-Day-Date, שהושק בשנת 1956, הינו שעון לוח השנה הראשון בעולם עם תצוגת יום כתובה על החוגה. דגם זה היה גם הראשון שהיה זמין בזהב 18 קראט או פלטינה. הוא מוצע למכירה במארז Oyster של  36 מ"מ לצד כתר מוברג.

6. רולקס אייר-קינג Rolex Air-King

רולקס אייר-קינג נוצר בשנת 1945 כמחווה לטייסים ומאז הוא היה עמוד התווך של המותג. עם עיצוב פשוט ומחיר נמוך יחסית, מהווה שעון זה נקודת כניסה מצוינת לשעוני רולקס. בשנת 2022, קיבל ה-Air-King כמה שדרוגים וטכנולוגיה עדכנית.

Rolex Oyster Perpetual
Rolex Oyster Perpetual

7. Rolex Oyster Perpetual

Rolex Oyster Perpetual הוא השעון הנגיש ביותר של רולקס, המציע אסתטיקה נצחית וחוגה מינימלית והוא מוצע ברמות מחיר נמוכות יחסית למותג. זהו שעון שניתן לענוד על ידי כל אחד והוא מהווה בחירה מצוינת עבור אספנים חדשים. קולקציית Oyster Perpetual שומרת על אסתטיקה קלאסית, תוך שהיא מספקת דיוק ללא תחרות.

8. רולקס סי-דוולר Rolex Sea-Dweller

ה-Rolex Sea-Dweller הוא אחד מדגמי שעוני הרולקס הפופולריים והנמכרים ביותר בעולם. העיצוב המחוספס והביצועים המרשימים שלו הופכים אותו לבחירה מפתה גם לאוהבי שעונים וגם לאספנים. הוא הוצג לראשונה בשנת 1967. רולקס Sea-Dweller המקורי תוכנן לענות על הצרכים הספציפיים של צוללנים בים עמוקים. הוא הציע התנגדות משולשת למים וכולל שסתום מילוט הליום.

9. רולקס סקיי-דוולר Rolex Sky-Dweller

ה-Rolex Sky-Dweller הופץ לראשונה בשנת 2012 והיה דגם השעון החדש הראשון של המותג מאז 2007. הוא גם הביא שילוב ייחודי של תכונות. הוא כולל דיסק 24 שעות ביממה, חלון תצוגת תאריכים ולוח שנה שנתי. לוח השנה מאפיין פורץ דרך בשם 'SAROS', המציג את התאריך הנכון לאורך כל השנה ללא כל תחזוקה משמעותית.

10. רולקס אוסטרפלקס Rolex Oysterflex

צמיד Rolex Oysterflex הוא רצועת שעון חדשנית המשלבת את החוסן של צמיד פלדה עם נוחות הגומי. הוא עשוי משתי יריעות מתכת מכוסות באלסטומר בצפיפות גבוהה. הצמיד זמין כעת בדגמי רולקס זהב, כולל יאכט מאסטר, סקיי-דוולר ודייטונה.